گروه فیدار

ایزوگام چیست؟

ایزوگام چیست؟

ایزوگام چیست؟

ایزوگام

ایزوگام

ایزوگام چیست؟

ایزوگام محصولی است متشکل از الیاف آلی یا معدنی به صورت نبافته یا بافته شده که با قیر اصلاح شده پلیمری آغشته می شود. ایزوگام به عنوان یک عایق پیش ساخته برای محافظت بام در مقابل برف و باران و … به کار گرفته می شود.

انواع ایزوگام چیست؟

ایزوگام ها را برحسب کاربرد به دو نوع تقسیم می کنند:

  • ایزوگام عایق بام: برای عایق نمودن استخرها، تونل ها و سطوح خارجی ساختمانها به کار برده می شود.

  • ایزوگام عایق پی: برای عایق نمودن سطوح داخلی ساختمان استفاده می شود.

ویژگی های ایزوگام عایق بام چیست؟

این محصول از دو لایه نمدی تشکیل شده است که لایه بالایی از جنس پلی استر و لایه زیرین از جنس فلت الیاف شیشه است، این دو لایه را بوسیله قیر اصلاح شده مذاب اشباع می کنند. برای جلوگیری از چسبندگی عایق هر طرف عایق را با مواد ریز معدنی و یا فیلم پلاستیکی روکش می کنند، سطح خارجی محصول باید یکنواخت و بدون چروک باشد.

عایق بام باید بدون نقص و عیب قابل روئیت مانند چروک، سوراخ، پارگی و غیریکنواختی در سطح و لبه ها باشد به علاوه تمامی قسمت های عایق باید بوسیله قیر اصلاح شده اشباع شده باشد و هیچ نشانه ای از حبابهای هوا و غیراشباع بودن در عایق رؤیت نشود.

عایق بام باید به صورت رول بسته بندی شود و رولها باید محکم پیچیده شود معمولاً روی رول های عایق بام برچسبی زده می شود که مشخصات محصول و تاریخ تولید و انقضای محصول روی آن درج شده است. رولهای عایق بام باید در انبارهای سرپوشیده با دمای بین 5 تا 35 درجه سانتی گراد نگه داری شود و کف این انبارها باید صاف باشد. چنانچه عایق بام در محیط باز نگه داری شود باید بر روی پالت باشد و روکش پلی اتیلن رنگی روی آن کشیده شود.

 

5/5 - (7 امتیاز)
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share